Dünyanın en önemli kavramsal fotoğrafçılarından biri olan Chema Madoz ilk kez Türkiye’de ve İzmir Folkart Gallery’de…

“Suskun Bakışın Aykırı Çığlığı” adlı Chema Madoz fotoğraf sergisini, 22 Aralık 2017 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında Folkart Gallery’de ziyaret edebilirsiniz.

Chema Madoz
Hakkında

Gündelik hayattaki sıradan nesneleri, gerçek üstü estetik anlayışla kurgulayıp fotoğraflayan, usta İspanyol sanatçı Chema Madoz’un eserleri, ilk kez Türkiye’de ve İzmir Folkart Gallery’de sergilenecek. ‘Suskun Bakışın Aykırı Çığlığı' adlı sergi, 22 Aralık’ta açılıyor.

Fotoğraf sanatında dünyanın en büyükleri arasında gösterilen, ‘nesnelerin gizli şiirini fotoğraf sanatına yansıtan usta’ olarak kabul edilen İspanyol Chema Madoz’un fotoğraf sergisi, 22 Aralık 2017 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında, Folkart Gallery’de yer alacak. Fotoğraf alanında var olan nesnelerin gerçekliğini, kendisine özgü alternatif bir bakış açısıyla yorumlayan İspanyol fotoğraf sanatçısı Chema Madoz; özellikle siyah beyaz fotoğraflarında, gündelik objeleri kendi bağlamlarından kopararak; şiirsel metaforlar, yeni görsel şölenler üretmesiyle tanınıyor. Madoz, çalışmalarında gündelik yaşamda sıklıkla gördüğümüz, ama bazen fark edemediğimiz çeşitli objeler üzerine, sanatseverleri düşünmeye zorluyor.

‘Nesnelerin fotoğraf şairi’ olarak anılan Chema Madoz, gündelik hayatın sıradanlığındaki sıra dışılığı, şiirsel bir estetikle ortaya koyan, günümüzün en önemli fotoğrafçısı kabul ediliyor.

Chema Madoz reklam alanında da kullanılan fotoğraflarıyla, özellikle 1990’lı yıllardan itibaren kendine has bir yöntem çerçevesinde, gündelik hayatın içerisindeki objeleri gerçek üstü imgeler yaratmak amacıyla kullandı. Folkart Gallery’de açılacak olan “Suskun Bakışın Aykırı Çığlığı” adlı sergide, sanatçının 80 eseri ve aynı zamanda bu eserlerin yaratım sürecine esin kaynağı olmuş özel objeler de sergilenecek. Madoz sergisi Türkiye’ye ilk kez geliyor.

Folkart Gallery’den Haberdar Olun
Sizinle iletişime geçelim.