Çanakkale Savaşları’nın 100. yılında bugüne kadar hiç yayımlanmamış fotoğraflar ve objelerle en görkemli zaferlerimizden birisi olan Çanakkale destanını bir kez daha ölümsüzleştiren fotoğraflardan oluşmaktadır.

Hürriyet Türküsü
Hakkında

Türk Milleti için “Çanakkale Savaşları”nın kuşkusuz tarihsel öneminin yanı sıra, simgesel önemi de çok büyüktür. Çünkü Çanakkale Savaşları, vatanın kurtuluşuna giden hattın ilk barikatıdır ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkülerini, özgürlük ve bağımsızlık düşkünü karakterini tam anlamıyla gösterir. Ama hepsinden önemlisi, Çanakkale Savaşları bizim için, Milli Mücadele için ilk adımı 19 Mayıs’ta atılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bu kutsal göreve hazırlamak gibi bir öneme sahiptir. Başka bir deyimle kurtuluşun yalnızca maddi olanaklarla değil, inanç ve yürekle de kazanılacağının tüm dünyaya ispatıdır. 

Sergide yer alan fotoğraflar bizleri, tarihimizin dönüm noktasına doğru bir hayal yolculuğuna çıkarıyor. Çoğumuzun, yüreğimizde var ettiği bir büyük destanın somut izlerini gösteriyor bizlere.

Folkart Gallery’den Haberdar Olun
Sizinle iletişime geçelim.