“Sanat, gazetecilik ve yaratıcılık açısından gördüklerimizle mutlu olduk.”

Marion Mertens

Istanbul Photo Awards 2017 Jüri Başkanı Paris Match Dijital Editörü

“Istanbul Photo Awards çok iyi organize edilmiş bir yarışma. Seçilen fotoğrafların toplum, muhabirler ve foto muhabirlere neyin önemli olduğunu gösterme konusunda oldukça önem teşkil ettiğini düşünüyorum.”

Yuri Kozyrev

Istanbul Photo Awards
Hakkında

Istanbul Photo Awards 2017 Jüri Üyesi Fotomuhabiri, NOOR Images

“Bu yarışmaya dünyadaki en iyi bazı fotoğrafçılar katılıyor. Bunun da daha birkaç yıl önce başlayan yarışmanın ustalık göstergesi olduğunu düşünüyorum.”

Cameron Spencer

Istanbul Photo Awards 2017 Jüri Üyesi Spor Fotoğrafçısı, Getty Images

Musul, Halep, mülteciler ve protestolar...

Son yıllarda dünya gündeminin değişmeyen konusu olan çatışmalar 2016 yılında da manşetlerden inmedi. Haber fotoğrafçıları sivilleri hedef alan terör saldırıları, savaşlar, sert müdahaleler gibi kritik olaylara ek olarak toplumsal öneme sahip tüm haberleri objektifleri aracılığıyla dünyaya duyurmaya devam etti. Anadolu Ajansı tarafından üçüncüsü düzenlenen uluslararası haber fotoğrafı yarışması Istanbul Photo Awards’ın haber fotoğrafçılığını önde gelen isimlerinden oluşan jürisi, kazanan fotoğrafları belirlemek için Mart ayında Kapadokya’da toplandı.

Istanbul Photo Awards 2017, dünyanın dört bir yanındaki profesyonel foto muhabirlerinden 25 binin üzerinde fotoğraf başvurusu aldı.

Ön elemelerin ardından jüri üyeleri titiz bir çalışma sonucunda içerik, estetik ve teknik açılarından en güçlü fotoğrafları seçti.

Bu sergide, 2016 yılında dünyanın değişik bölgelerinde yaşanan önemli olaylar gözlerinizin önünde yeniden canlanacak. Sarsıcı haber karelerinin yanı sıra spor, portre ve doğa&çevre alanlarındaki fotoğraflarla etkileyici bir yolculuğa çıkacaksınız.

Folkart Gallery’den Haberdar Olun
Sizinle iletişime geçelim.