İzmir'in 100'ü

FOLKART GALLERY’DE

“İZMİR’İN 100’Ü”

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ, İzmir’in kurtuluşunun 100. yılında, Folkart Gallery için, İzmir’i ve İzmir’in gündelik hayatını, ‘sanatsal bir pencereden’ görüntüledi. Çerkes Karadağ’ın “İzmir’in 100’ü” adlı fotoğraf sergisi, 8 Ekim-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Folkart Gallery’de ziyarete açık kalacak.

TARİHE ANLAMLI NOT

Folkart Gallery, 2022-2023 sergi sezonunu, İzmir’in kurtuluşunun 100. yılında dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ’ın İzmir fotoğraflarıyla açıyor. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Güzel İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle özel bir projeyle sanatseverleri buluşturmak istedik. Fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ, İzmir’i kurtuluşunun 100. yılında ölümsüzleştirerek, tarihe anlamlı bir not bıraktı. Folkart Gallery olarak kentin bugününü geleceğe taşıyacak belgesel niteliğinde bir projeye imza attık. Emeği geçenleri kutlarım” dedi.

BULUŞMA 8 EKİM'DE

Folkart Gallery, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle özel bir sergi açıyor. Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ’ın İzmir fotoğraflarından oluşan “İzmir’in 100’ü” adlı sergi 8 Ekim 2022 tarihinde İzmirliler’in ve tüm sanatseverlerin ziyaretine açılacak. Sergide Çerkes Karadağ’ın aylar süren çalışması sırasında çektiği 15 bin kare fotoğraf arasından seçilen 100 eser yer alacak.

Proje Direktörlüğü’nü Folkart Gallery Genel Koordinatörü Fahri Özdemir’in üstlendiği sergide yer alan tüm fotoğraflar, İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı olarak tarihe geçen 2022 yılında çekildi. Sergi için Türkçe ve İngilizce olarak 300 sayfalık özel bir albüm de hazırlandı. Albümde Karadağ’ın fotoğraflarıyla birlikte gazeteci-yazar Doğan Hızlan, sanat eleştirmeni Evrim Altuğ; şair-yazar Ahmet Telli, şair-yazar Hüseyin Ferhad ve şair-yazar Ünal Ersözlü’nün yazıları ile ünlü şairlerin İzmir için yazılmış bazı şiirleri de yer alıyor.

Folkart Gallery’den Haberdar Olun
Sizinle iletişime geçelim.