Meksikalı heykeltıraş Jorge Marin'in “Varlığın Yeniden İnşası” isimli sergisinde varlığın inşa süreçlerini yansıtan 10 bronz anıt heykel yer alacak. İzmir’de Latin Amerikalı bir heykeltıraşın eserleri ilk kez Folkart Çarşı’da sergilenecek.

Meksika sanatını dünyaya ulaştırma mücadelesini sürdüren Jorge Marín, ülkesinin geçirdiği zor haftaların ardından, Türkiye ve Meksika arasındaki bağı güçlendirmek üzere, çağdaş sanat ve tarihin heykeller aracılığıyla diyalog kuracağı, uygarlığın beşiklerinden birine, bir inşa ve kardeşlik mesajıyla gelecek.

“Varlığın Yeniden İnşası”, Meksika Dışişleri Bakanlığı, Meksika Kalkınma İçin Uluslararası İşbirliği Ajansı (AMEXCID), Meksika Türkiye Büyükelçiliği, Folkart Gallery ve CerModern'in ortak çabaları sonucunda İzmir’e geldi. Sergi 20 Mayıs 2018 tarihine kadar gezilebilecek.

Jorge Marin
Hakkında

Uruapan, Michoacan, Meksika doğumlu.

Yüksek öğrenim Ulusal Özerk Meksika Üniversitesi, Ulusal Plastik Sanatlar Okulu Grafik Tasarım bölümü, 1980.

Meksika Eğitim Bakanlığı Ulusal Antropoloji ve Tarih Enstitüsü Ulusal Restorasyon Küratörlük ve Müzecilik Okulu Sanat Restorasyonu ve Küratörlük bölümü, 1982

“Manzara Bedenler” daha önce Lizbon (Museu da Agua,2011); Barselona (Meksika Başkonsolosluğu,2011); Madrid (Meksika Kültür Enstitüsü, 2011); Meksiko (Jose Luis Cuevas Müzesi, 2010) ve Los Angeles Kaliforniya, ABD (Couturier Gallery, 2004) ve çeşitli yerlerde sergilenmiştir.

Diğer kişisel sergileri: “Bahar 2010 Sergisi” (Blackheat Gallery Londra, Birleşik Krallık 2010); “Şehrin Kanatları” (Reforma Avenue Meksiko, 2010); “Conversaciones” (Couturier Gallery Los Angeles Kaliforniya ABD, 2010); “İhtişam” (Longboat Ana Sanat Merkezi Florida ABD, 2007); “Corpus Oris” (Long Beach Müzesi Kaliforniya ABD, 2002); “Heykeller” (Henaine Güzel Sanatlar Port Chester NY ABD, 2002); “Seramik Portreler” (Couturier Gallery Los Angeles Kaliforniya ABD, 1998).

Karma sergiler: “Meksika’nın Varlığı” (The Castle Gallery, The College of New Rochelle, NY, ABD, 2006); “7.Dünya Baskı ve Gravür sergisi” (Chamalieres, Fransa, 2006); “Palm Beach Comtemporary” (Çağdaş Sanat ve Tasarım Fuarı, Palm Beach, Kaliforniya, ABD, 2005).

Uluslararası Koleksiyonlar: The Franklin Companies, Los Angeles, Kaliforniya, ABD; Jerry Emanuel, Singapur; Rudy Bleys, Belçika; Alberto Cardemil, Şili; Noaves, Brezilya; Latin Amerikan Sanatı Müzesi, Long Beach Kaliforniya, ABD; The Rockefeller Foundation, ABD.

Ulusal Koleksiyonlar: Meksika Dışişleri Bakanlığı, Meksika; Modern Sanatlar Müzesi, Meksiko; Carillo Gil Müzesi, Meksika; Latin Amerikan Sanatları Müzesi, Long Beach Kaliforniya, ABD.

Folkart Gallery’den Haberdar Olun
Sizinle iletişime geçelim.