Bir Hürriyet Türküsü

TARİH

18 MART 2015 - 31 MAYIS 2015

Sergi Bilgisi

Çanakkale Savaşları’nın 100. yılında bugüne kadar hiç yayımlanmamış fotoğraflar ve objelerle en görkemli zaferlerimizden birisi olan Çanakkale destanını bir kez daha ölümsüzleştiren fotoğraflardan oluşmaktadır.

KOLEKSİYON

FOLKART

PROJE DİREKTÖRÜ

SEMAH AKDOĞAN

ETKİNLİK KOORDİNATÖRÜ

ÖZKAN ÖRNEK

GENEL SANAT YÖNETMENİ

KAĞAN BATIR

SERGİ HAKKINDA

Türk Milleti için “Çanakkale Savaşları”nın kuşkusuz tarihsel öneminin yanı sıra, simgesel önemi de çok büyüktür. Çünkü Çanakkale Savaşları, vatanın kurtuluşuna giden hattın ilk barikatıdır ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkülerini, özgürlük ve bağımsızlık düşkünü karakterini tam anlamıyla gösterir. Ama hepsinden önemlisi, Çanakkale Savaşları bizim için, Milli Mücadele için ilk adımı 19 Mayıs’ta atılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bu kutsal göreve hazırlamak gibi bir öneme sahiptir. Başka bir deyimle kurtuluşun yalnızca maddi olanaklarla değil, inanç ve yürekle de kazanılacağının tüm dünyaya ispatıdır. 

Sergide yer alan fotoğraflar bizleri, tarihimizin dönüm noktasına doğru bir hayal yolculuğuna çıkarıyor. Çoğumuzun, yüreğimizde var ettiği bir büyük destanın somut izlerini gösteriyor bizlere.

Sergiyi yakından takip etmek için:

Folkart Gallery Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/FolkartGallery

Facebook Etkinlik Sayfası : https://www.facebook.com/events/613064042161816/

hans

FAHRİ ÖZDEMİR

KÜRATÖR

FOLKART GALLERY SERGİLERİ